fbpx

В Рівному в липні зафіксували температурний максимум, попередній було встановлено 10 років тому

Діліться інформацією з друзями:

Такого спекотного літа, здається, не пам’ятають навіть старожили. Минулого четверга, 15 липня, на метеостанції у Рівному зафіксували температуру плюс 34.

Попередній максимум, за повідомленням синоптиків, було встановлено десять років тому. Того ж таки 15 липня (але 2011 року) повітря у Рівному прогрілося до 33,2 градуси вище нуля. Щоправда, як твердить начальник обласного гідрометцентру Богдан МАСОВЕЦЬ, – це ще не рекорд. Бо у нас бували роки ще більш спекотні. Втім, цьогорічне літо все ж таки має свої особливості.

– Температурні показники, що спостерігалися на Рівненщині в першій половині липня, – каже Богдан Масовець, – є характерними для нашого регіону в цю пору року. Раніше за всю історію метеодосліджень траплялися дні навіть з вищою температурою – плюс 36-38. Наприклад, стовпчики термометрів у 1946 році піднімалися до 36,2 градуса тепла. Хоча мали місце й аномалії: найхолодніше 15 липня було у 1987 році (+7,6 градуса). Разом з тим, у порівнянні з попередніми роками, період нинішньої спеки був дещо тривалішим, адже розпочався у другій декаді червня і затримався майже на 30 днів.

– Отож, можемо вважати, що спека вже відступила?

– Ненадовго. Прохолодна повітряна маса, що прийшла на зміну тропічному повітрю затримається на Рівненщині майже до кінця тижня, після чого температурний фон знову зміниться. В останню декаду місяця, з 25 по 31 липня, поступово, день за днем, буде повертатися літня спека, можуть пройти грозові дощі. Температура повітря практично не буде змінюватися, залишаючись на рівні +26… +30 градусів.

– Тобто, як прогнозують деякі синоптики, у серпні стовпчики термометрів знову можуть піднятися. Навіть вище, ніж до плюс 35?

– Я цього не можу ні підтвердити, ні заперечити, бо більш-менш конкретний прогноз ми можемо дати на 3-5 днів.

Натомість, як повідомляє завідувачка відділу кліматичних досліджень і довгострокових прогнозів погоди Українського гідрометеорологічного інституту НАН Вазіра Мартазінова, перша декада серпня також виявиться теплою. Температурний режим незначно коливатиметься. Проте менше, аніж 24 градуси тепла годі й чекати. Традиційно для Західної України в серпні дощі будуть випадати часто та багато. Раптові грози із блискавками, а часом і з градом, траплятимуться протягом першого тижня серпня майже через день.

Як буде – побачимо. Бо погода – пані вередлива. Отож, може викинути будь-якого «коника».

Розмову вів Василь ГЕРУС