fbpx

В Рівному уроки «Захист України» тепер проводять у новому форматі

Діліться інформацією з друзями:

На базі КЗ «Будинок ветеранів» РМР спільно з управлінням освіти міста Рівне, ветеранськими організаціями, вчителями ЗОШ предмету «Захист України» та за підтримки депутатів Рівнеради, фракції «РІВНЕ РАЗОМ» розпочалося проведення уроків патріотичного виховання.

У рамках такої співпраці передбачено максимальне залучення учнів та викладачів предмету «Захист України». А ще – уроки з домедичної підготовки, стрільби, майстер-класи з поводження зі зброєю. Передбачено також перегляд патріотичних фільмів, і не лише.

Вчора, 23 вересня, учні 10-го класу ЗОШ №9 увійшли в історію. Адже саме вони були першими, хто мав змогу відвідати заняття у новому форматі.

– Мене переповнюють емоції від сьогоднішнього уроку з 10 класом дев’ятої школи, – розповідає керівниця «Будинку ветеранів» Вікторія ШИНКАРЕНКО. – Дякую викладачці Людмилі Вєтровій – це було щиро і справді круто. Урок розпочав наш кіборг Федір Мисюра, який є героєм стрічки «Трохи нижче неба» про захисників Донецького аеропорту. Після перегляду фільму в класі стояла тиша. Ми запустили листи-опитування, аби з’ясувати враження від уроку і дізнатися про побажання на наступні. Серед основних побажань на майбутнє–  це збирання та розбирання АК і «такмед», і ми обов’язково проведемо такі заняття.

     Старшокласники були не менш здивованими від такого заняття. Адже тут з перших уст можна почути правду про цю війну від її безпосередніх та живих свідків і учасників.

– Я впевнена, і знаю що точно таке треба частіше проводити, особливо для старших класів, так само і для менших класів, – каже учениця 10 класу ЗОШ №9 Ірина МЕТЛЯКОВА. – Бо це справді важливо, і цей предмет в школі є невід’ємною частинкою, тому що ми є українці, і ми маємо захищати свою землю.

На важливості започаткованого проєкту наголосив секретар Рівнеради, очільник «РІВНЕ РАЗОМ» Віктор ШАКИРЗЯН:

– Це унікальний майданчик для спілкування громадськості міста із ветеранами АТО/ООС, які пройшли фронт та знають з власного досвіду ціну мужності й патріотизму. Ми про нього мріяли, ми його таким планували, аби вдихнути у нього життя. Щоб він справді став для ветеранів та військових другим домом, а  для молоді тим місцем, в якому виховують патріотизм та любов до рідної землі. Реалізація спільної програми Управління освіти м. Рівне з ветеранською спільнотою, саме в частині патріотичного виховання молоді – це ще одна наша велика  перемога.

Докладніше про уроки «Захист України» у новому форматі розповів заступник начальника управління освіти міста Рівне, депутат Рівнеради від фракції «РІВНЕ РАЗОМ» Василь ХАРКОВЕЦЬ:

– Предмет, який покликаний у загальноосвітніх навчальних закладах виховувати патріотичний дух у молоді має назву «Захист України». І в рамках саме цього предмету та розробки нової програми з патріотичного виховання ми  розпочали реальну співпрацю із КЗ «Будинок ветеранів» РМР. Укладено відповідний графік, за яким школярі зможуть відвідувати Будинок ветеранів. Для учнів 5-11 класів будуть проведені екскурсії. Окрім того, ми домовилися про те, що старшокласники зможуть виїздити на навчальні стрільби на полігон, і не лише. Все це стосується реального практичного виховання молоді в тих умовах, в яких нині перебуває наша країна».

           А передувала цьому, як пригадує Віктор ШАКИРЗЯН, копітка праця, постійні зустрічі та консультації. Так, 16 вересня рівненська делегація на чолі секретарем Рівнеради відвідала Кабінет Міністрів України. Мету зустрічі, як пригадує Віктор ШАКИРЗЯН, поставили собі таку:  посилити соціальний захист ветеранів АТО/ООС, напрацювати спільні з урядом програми, знайти додаткові джерела фінансування для ефективної роботи КЗ «Будинок Ветеранів» РМР.

     Вдалося провести конструктивну зустріч з міністром у справах ветеранів Юлією Лапутіною. Також представити урядовцям програму з психологічної підтримки учасників АТО/ООС. Окрім того, домовитись про підтримку у справі пошуку донорських і грантових коштів. Додатково, під час зустрічі, презентували і започатковану у Рівному програму патріотичного виховання учнівської молоді.

– Ми хочемо, щоб ці уроки з ветеранами були системними, а не як зазвичай два рази на рік, 1 вересня і 14 жовтня, – підсумувала Вікторія ШИНКАРЕНКО. – Ми маємо можливість в день проводити урок для одного класу. Управління освіти вже затвердило графік таких занять. Отож, ми першими в Україні запровадили такий формат і системність проведення уроків патріотичного виховання, але сподіваємось що і інші ветеранські простори візьмуть з нас приклад.

Ірина ВАСИЛЮК