fbpx

Українцям хочуть збільшити відпустки

Діліться інформацією з друзями:

В Україні може з’явиться чотири додаткові вихідні на рік. У проєкті нового Кодексу законів про працю пропонують значно збільшити тривалість відпустки. 

Про це йдеться в матеріалі OBOZREVATEL.

Зараз загальна відпустка становить 24 дні, а за новими правилами буде 28 днів. Ті, хто молодший від 18 років, мають право на 31 день відпустки. У стаж роботи, що дає право на щорічну основну оплачувану відпустку, зараховуються:

  • час фактичної роботи (зокрема й на умовах неповного робочого часу простою не з вини працівника) протягом робочого року, за який надається відпустка;
  • час, коли працівник фактично не працював, але за ним зберігалося місце роботи (посада) і йому виплачувалася допомога за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням;
  • час перебування у відпустці через вагітність та пологи;
  • час щорічної оплачуваної відпустки.

Крім того, зараз серед причин для звільнення бажання роботодавця немає взагалі, хоча фактично це не заважає «просто так» розривати трудові відносини. У новому ж КЗпП «ініціатива роботодавця» виводиться як окрема причина. Щоправда, для цього потрібні підстави.

«Роботодавець має право за власною ініціативою розірвати трудовий договір із працівником у разі його відмови від зміни істотних умов трудового договору, а також із причин економічного, технологічного, структурного або аналогічного характеру», – йдеться в законопроєкті.

Про звільнення роботодавець повинен попередити заздалегідь:

  • за 15 днів – якщо співробітник працював до пів року;
  • за 30 днів – якщо працював більше ніж пів року;
  • за 60 днів – якщо працював понад п’ять років;
  • за 90 днів – якщо працював більш ніж 10 років.

«За домовленістю сторін попередження можуть бути замінені грошовою компенсацією в розмірі, визначеному трудовим договором, але не менше від подвійного середньоденного заробітку працівника за кожен робочий день», – йдеться в проєкті.

Наприклад, якщо ви працювали більше ніж пів року, але роботодавець вас вирішив звільнити «одним днем», то як компенсацію йому доведеться виплатити двомісячну зарплату.

Кабінет міністрів 27 грудня затвердив і передав на розгляд Верховної Ради законопроєкт про зміни до Трудового кодексу (КЗпП). У ньому зберігаються базові соціальні гарантії у сфері праці, але роботодавцям дадуть більше можливостей для звільнення співробітників.

У президентській партії «Слуга народу», аргументуючи необхідність ухвалення нового КЗпП, заявили, що в Україні «права найманих працівників захищені навіть більше, ніж цього хочуть самі працівники».

 

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»