7-річний хлопчик, який потрапив під обстріл, розказав свою історію порятунку

Діліться корисною інформацією з друзями:

«Я плакав за мамою і постійно кликав її» 7-річний Даниїл вперше розказав історію свого порятунку

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі

В Українському домі відкрився арт-проєкт картин штучного інтелекту «Save Ukr(AI)ne», присвяченої порятунку дітей від війни. Ініціатором арт-проєкту стала благодійна організація «Спасемо Україну». В межах проєкту представлено десять унікальних картин, згенерованих нейромережею від українського стартапу 7-річний хлопчик, який потрапив під обстріл, розказав свою історію порятунку.

Одна з картин зображує  історію української сім’ї Авдєєнко з Чернігова,що вижила після касетного обстрілу міста армією рф. Тато Олександр й мама Наталя закрили 7-річного сина Даниїла своїми тілами і стали для нього справжнім куполом захисту від російських ворожих снарядів.

Проте важкі поранення хлопчик все ж отримав. Дитині довелося видалили життєво важливий орган, крім того, у хлопчика роздроблена стопа. Касетні боєприпаси сильно травмували ноги тата і мами Дані. Попри дикий біль, тато хлопчика, Олександр зміг накласти джгут синові та його мамі ременем від сумки, врятувавши їм життя. Дитину та її батьків в поспіху відвезли в різні лікарні, 4 дні вони не могли вийти на зв’язок та дізнатися про стан одне одного.

Даня одразу впізнав картину, присвячену його родині, та розповів про свої переживання, які відчував в момент обстрілу: «Я бачив, як полетіло скло і цегла від нашого будинку. Мама і папа впали на мене, закрили собою. Тому картина схожа на нас на те, як мене батьки врятували. Мама казала, що коли нас обстріляли, я втрачав свідомість. Було боляче, я бачив кров. Мені було дуже страшно за маму і папу  я не знав, чи вони живі.  Я плакав за мамою і постійно кликав її».

Зрештою, через 16 днів сім’ю вдалося возз’єднати в столичній лікарні НДСЛ «Охматдит». Організація «Спасемо Україну» взяла під опіку сім’ю Авдєєнків до повного їх одужання й відновлення. Наразі родина проживає у будинку засновника організації «Спасемо Україну» Миколи Кулеби та продовжує реабілітацію.

Експозицію унікальних картин в Українському Домі можна було побачити з 31 серпня по 4 вересня.  Далі арт-проєкт поїде до Держави Кувейт, де буде представлений в рамках Тижня України в Кувейті.

Кураторками міжнародного арт-проєкту стали учасниці команди благодійної організації «Спасемо Україну» Ліза Якнюнас та Софія Федченко.