fbpx

У сусідів на Хмельниччині п’ять храмів переходять до ПЦУ

У селах Манівці, Лагодинці, Пилипи, Печеськи та Грицики Красилівської громади мешканці на загальних зборах релігійних громад прийняли рішення про перехід храмів, що розташовані на їх території до Православної церкви України.

Про це повідомляє Красилівська міська рада

Міську раду про перехід повідомили новообрані голови парафіяльних рад вказаних храмів.

“Під час зборів членами релігійних організацій прийнято Статут у новій редакції, обрано парафіяльну раду релігійної організації та членів ревізійної комісії. Разом із парафіянами до ПЦУ приєднався і настоятель Храму Святого Апостола Луки с. Манівці та Свято-Покровського храму с. Лаголинці – отець Василь. Після зборів громади разом із настоятелем вперше помолились рідною мовою біля своїх храмів” – йдеться у повідомленні.

Водночас настоятелі Свято-Миколаївської парафії села Пилипи, Свято-Покровської парафії села Печеськи та церкви Успіння Пресвятої Богородиці села Грицики не перейшли разом із своїми парафіянами, а тому питання щодо фактичної передачі членам релігійної громади в користування приміщення храму буде вирішуватись згідно із вимогами чинного законодавства.

“Ми всі переконані, що розірвання церковно-канонічного зв’язку з московським патріархатом – невід’ємна складова досягнення Україною ПЕРЕМОГИ у нинішній війні за свою волю і незалежність” – додали у міській раді.

Також з повідомлень у ЗМІ стало відомо, що до Православної Церкви України приєдналась ще одна громада на Білоцерківщині у Київській області.

У селі Тарсасівка Свято-Чудо-Михайлівська парафія приєдналась до ПЦУ і відтепер там буде звучати молитва рідною мовою за наших захисників.

Читайте також: У Сарнах місцевий мешканець влаштував стрілянину. Його затримали