fbpx

У Рівному знову оголосили війну стихійній торгівлі

Діліться інформацією з друзями:

Несанкціоновані ринки, які з’явилися в Рівному ще з 90-х років, стали однією з найболючіших проблем міської влади. Адже найчастіше стихійна торгівля виникає в місцях масового перебування людей: на зупинках громадського транспорту, вокзалах чи просто на вулицях.

Це створює певні незручності для містян. Нерідко продукти продаються просто із землі. Відтак це може послужити причиною спалаху (особливо у літній період) небезпечних інфекційних захворювань – туберкульозу, сальмонельозу, дизентерії та інших.Отож місто знову оголосило війну нелегітимним базарам. Про те, як саме триває боротьба зі стихійною торгівлею, розповів міський голова Рівного Олександр ТРЕТЯК.

«Одразу наголошу, що наше завдання – це аж ніяк не залякування дачників або жіночок, які торгують продукцією зі свого городу. Бабусь, які торгують власною городиною, направляємо на вільні місця на ринку.Окрім того, ми ведемо роботу з керівниками ринків для того, щоб вони всіляко сприяли дачникам у їх безперешкодному розміщенні на території ринків, щоб люди могли там продавати овочі, фрукти та ягоди, вирощені на власних дачних і присадибних ділянках.

У першу чергу боротьба ведеться саме з оптовиками, які реалізують свій товар через стихійні ринки, уникаючи сплати податків у такі важкі для економіки міста часи. А враховуючи, що стихійні ринки переважно знаходяться навколо узаконених ринків, вони не лише шкодять благоустрою міста, а ще й становлять серйозну небезпеку для людей. Тому, що у випадку надзвичайних подій вони суттєво ускладнюють можливість швидко евакуювати людей з території ринків.

Трагічний випадок з пожежею на Центральному продовольчому ринку, в якій загинули двоє людей, це також наслідок недотримання правил та норм торгівлі.Ну і давайте не будемо забувати про те, що «стихійники» – це завжди загроза для покупців бути отруєними недоброякісною продукцією. І потім, як-то кажуть, винних та крайніх у цьому отруєнні не знайти.Зараз у Рівному існує кілька постійних місць скупчень несанкціонованої торгівлі.

Кожен ринок нашого міста має больові точки. Лише Центральний продовольчий страждає від несанкціонованої торгівлі на трьох локаціях: вулиці Сагайдачного-Полуботка, вулиці Пересопницькій (до театру), вулиці Шевченка-Кубанській (до мосту). І це при тому, що поряд є облаштовані ятки ярмарків, на які місто дало дозвіл. Натомість проходи, тротуари повняться різноманітними складними столами, коробками, ящиками, котрі можуть легко спалахнути, а по завершенні торгівлі перетворюють вулицю на величезний смітник. Або ж і того гірше – товари продають прямо на асфальті!

Ми вже не раз просили не робити цього, дослухатися до правил та займати торгові місця, які є на ринку. Але відмовки завжди одні й ті ж самі: там не ходять люди, тут легше продати. Тим часом облаштовані місця пустують, люди та торговці наражають себе на небезпеку, а звинувачують у всьому міську владу.

Для боротьби з незаконними торговельними точками при Муніципальній варті створено мобільні робочі групи. Вони проводять рейди-перевірки в місцях стихійної торгівлі та складають на порушників протоколи. Потім ці справи передаються до суду і особи, які визнаються винними, притягуються до відповідальності згідно з чинним законодавством. Також під час рейдів ведеться відповідна роз’яснювальна робота.

Протягом останніх трьох місяців муніципальна варта працює:

  • Ринок «Північний». За цей час провели великий обсяг роз’яснювальної роботи серед продавців, склали протоколи на так званих «перекупів» (купують на ринку, а потім тут продають), які регулярно торгують у невстановлених місцях.
  • «Політон» (автостоянка біля «Політону» навпроти 12 школи) – торгують з машин, іноді виставляють столики й імпровізовані прилавки. Проводиться профілактична розмова, вже почали складати протоколи.
  • Автовокзал – розпочали роботу минулого тижня на ділянках уздовж Київської від світлофора до зупинки. Поки лише профілактичні бесіди і попередження, що торгувати тут не можна. З наступного тижня виписуватимуть протоколи, якщо будуть порушення.

Хочу підкреслити, що ніхто у цих людей кусок хліба не забирає. У них завжди є адекватна альтернатива та доступна можливість перевести свою діяльність у законне русло. Зараз на міських ринках є достатня кількість торговельних місць для розміщення всіх бажаючих. Середня заповнюваність Центрального ринку підприємцями на цей час складає лише близько половини. Тому щоденно в наявності є понад 800 вільних торговельних місць.Також спільно з представниками управління торгівлі, комунальниками, ДСНС, муніципальною вартою та патрульною поліцією розробляємо чіткий алгоритм дій. Доручив навести порядок на ринку, аби ті, хто звик торгувати на дорозі, не перетворювали центральну частину міста на смітник.

Давайте діяти у правовому полі. Тільки так ми зможемо забезпечити містян якісною продукцією і підтримаємо економіку міста в умовах дії воєнного стану».

Пресслужба Рівненської міської ради