fbpx

Сергій ІВАГЛО: «Фінансова грамотність має стати способом життя для рівнян» 

Діліться інформацією з друзями:

Зробити фінансову грамотність життєвою необхідністю і нормою для багатьох, а не лише привілеєм обраних – саме таку мету мають члени ділового клубу «Партнер». Один із основних інструментів для здобуття цієї навички – гра «Життєвий капітал», яка дозволяє змінити погляд і підхід до використання власних ресурсів (не лише фінансових). Про це говорили в Рівному президент ділового клубу «Партнер», співзасновник національного проєкту фінансової грамотності та співавтор гри «Життєвий капітал» Сергій ІВАГЛО та місцеві представники клубу.

У нас з фінансовою грамотністю така ж ситуація, як і зі здоровим способом життя: всі знають, що це таке і основні правила, але ніхто не застосовує їх для себе, – зазначив Сергій Івагло. – Всі розуміють, що варто накопичувати ресурси, мати якийсь капітал, але досвід торішнього локдауну показав, що чимало українців не мають «фінансової подушки» навіть на місяць-два, не кажучи вже про рік. А це є показник стабільності. Адже якщо людина може прожити без основного щомісячного заробітку два роки, то це представник середнього класу. В Україні таких людей лише близько двох відсотків. Немає середнього класу – відсутня стабільність і в державі.

Саме тому в 2019 році був створений Національний проєкт фінансової грамотності, який втілюється Діловим клубом «Партнер» за підтримки Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та Університету банківської справи.

Головні цілі проєкту: щонайменше мільйон фінансово грамотних українців (знають про фінансові інструменти та застосовують їх), 15 тисяч клубів фінансової грамотності по всій країні, 10 тисяч незалежних фінансових радників сім’ї.

У Рівному цю місію підтримали Академія фінансової грамоти, засновниця – Ольга ІГНАТЬЄВА та Клуб фінансових ігор на чолі з Тетяною КРАВЧУК. Вони долучились до створення регіонального представництва Клубу та реалізують цілі Національного проєкту фінансової грамотності. Уже проведено більш як 200 тренінгів, ігор (чимало з них на волонтерських засадах) у бібліотеках, організаціях, навчальних закладах. Під час таких занять учасники не лише вчаться розпоряджатися власними ресурсами (коштами, часом, компетенція ми і так далі) а й долають певні психологічні проблеми: страх змін, підготовка і протистояння ризикам.

– Зробити Рівне містом фінансово щасливих людей – мрія нашої команди, ми шукаємо нові можливості для її втілення, – зазначила Ольга Ігнатьєва. – Головне, щоб якомога більше рівнян дізналися і почали застосовувати перевірені досвідом знання та методики, які дозволять їм ефективніше розвиватися. Тому запрошуємо всіх охочих до нашого клубу за новими знаннями та позитивними змінами.

У рамках візиту представників ДК «Партнер» до Рівного відбулася зустріч із представниками місцевої влади, майстер-клас та гра-тренінг «Життєвий капітал».

 

Академія фінансової грамоти

Рівне, пр.Миру, 7а, оф 42

097-3303100