fbpx

Рівнянин влаштував скандал через магнітні бурі

Днями читач газети «7 днів» влаштував у редакції скандал через магнітні бурі. Чоловіка обурило те, що газета не опублікувала графік магнітних коливань. Через те, не будучи заздалегідь попередженим про небезпеку, він зі своєю літньою дружиною весь день дуже зле себе почували.

Усі аргументи про те, що редакція, мовляв, не веде спостережень за активністю сонця, а за поширеною в інтернеті  інформацією, в кінці січня магнітних коливань у космосі не передбачалося, відвідувача ні в чому не переконали. Незаперечним авторитетом для нього служила сусідка, яка десь прочитала, що причиною поганого самопочуття минулої середи були на сонці.

Аби знову не потрапити в халепу, редакція тепер вирішила публікувати для своїх читачів два, взяті з доступних джерел, прогнози, які, щоправда, заперечують один одного. А читачі нехай сам обирають, який з них їм більше підходить.

Магнітні бурі в лютому нагрянуть сім разів

Так-от, за одним з них, магнітні бурі в лютому нагрянуть сім разів. Спалахи на сонці відбуватимуться з невеликою періодичністю протягом усього місяця.

Перші коливання прогнозуються у перших числах місяця – з 4 по 6 лютого.

Магнітні бурі в лютому 2020 року, повідомляє інтернет-джерело, будуть досить сильними, і метеозалежні люди можуть їх відчути. Особливо потужні коливання магнітного поля відбуватимуться 4, 5, 6, 10 і 11 лютого.

У ці дні можуть початися сильні головні болі, стрибки тиску, слабкість, сонливість або безсоння. Отож, сайт радить своїм читачам: у період коливань магнітного поля потрібно більш ретельно стежити за своїм здоров’ям.

За прогнозом, опублікованим на іншому інтернет ресурсі

Нині Сонце переживає період сонячного мінімуму, у зв’язку з чим зростає ризик сильних магнітних бур згодом.

Кожні 11-12 років Сонце входить в фазу сонячного максимуму. Перехід до цієї фази супроводжується меншою кількістю сонячних спалахів та плям, що виникають на поверхні Сонця. Однак це не означає, що активність центру Сонячної системи стихає або слабшає.

Через те, що нині Сонце переживає період сонячного мінімуму, магнітних бур у лютому 2020 року не очікується. Згідно з прогнозом, найбільша активність спостерігатиметься 3,4 та 5 лютого. Втім вона занадто слабка та не досягає до рівня G1, тобто до магнітної бурі найслабшого рівня.

Попри те, що щомісяця багато людей скаржаться на погане самопочуття в період магнітних бур, зв’язок між сонячною активністю та станом здоров’я людини поки що не підтверджений науковцями.Впродовж одного з досліджень фахівці проаналізували 63 мільйони твітів, у яких користувачі скаржились на мігрень чи головний біль, проводячи паралель з графіком сонячної активності. Як показали результати дослідження, період активності повідомлень та графік магнітних бур абсолютно не збігався.

Таким чином редакція сайту радить читачам стежити за своїм здоров’ям, адже головний біль може виявитись не впливом магнітних бур, а симптомом інших захворювань.

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»