Рівненські ТВК провели свої перші засідання

Щоб постійно бути в курсі новин підпишіться на наш Telegram

ТВК Рівненщини встигли провести перші засідання у визначені законом строки: Рівненська міська – 11 серпня, Рівненська районна та обласна – 12 серпня. Найбільшою, хоча і не критичною проблемою на цьому етапі роботи була неявка членів ТВК. Основна причина  – проживання за межами області.

Рівненська міська ТВК оперативно зібралася на засідання – у перший день після створення. З 18 членів присутніми були 12, тобто 2/3 складу. Не прийшли на засідання члени комісії, які потрапили до її складу за поданням політичних партій “За Одещину”, “Наш край”, “Нова політика”, Конгрес Українських Націоналістів, “Молодь до влади”, “Партія українського народу”. Також зауважимо, що усі члени комісії, які проживають за межами Рівненської області, а саме у Київській та Черкаській областях (таких 4) були відсутні.

Засідання вела голова комісії Ірина Глуха (“Опозиційна платформа – За життя”). У моментах, які потребували роз’яснення законодавства їй допомагала секретар Лариса Дем’янова (“За майбутнє”). На початку засідання члени комісії склали присягу. Потім перейшли до розгляду організаційних питань: затвердили графік роботи; визначили, що на платній основі у комісії працюватимуть 3 члени.

Рівненська міська ТВК знаходиться за адресою: м. Рівне, вул. Шевченка, 45.

Рівненська обласна ТВК провела засідання 12 липня. Присутніми були лише 10 членів комісії з 18. Не прийшли на засідання члени комісії, які потрапили до її складу за поданням політичних партій “Європейська Солідарність”, “Голос”, ВО “Свобода”, “Солідарність жінок України”, Партія місцевих громад,  «За майбутнє». Причини різні: лікування, відпочинок, перебування поза межами області на момент проведення засідання. Цікаво також, що 2 члени комісії від Партії місцевих громад, які проживають за межами Рівненської області (у Київській та Одеській), навіть не знали про те, що їх було включено до подань, тож запрошення на засідання стало для них несподіванкою. Сконтактувати ще з одним членом комісії від партії “Солідарність жінок України” не вдалося. Також не було на засіданні і заступниці голови комісії – Наталії Іванченко. За попередньою інформацією, суб’єкт подання партія «За майбутнє» буде робити заміну.

Засідання проводив голова комісії Василь Курилас (“Слуга народу”). Питання, які розглядались – складання присяги, затвердження графіку роботи, визначення, хто з членів комісії працюватиме на платній основі, направлення звернення до Рівненської обласної ради щодо матеріально-технічного забезпечення, а також щодо оприлюднення рішення ТВК на офіційному сайті.

У коментарі для ОПОРИ про подальші плани роботи голова обласної комісії Василь Курилас зазначив: “Найперше, що нам потрібно зробити – це затвердити кошторис, адже згідно з  календарним планом ми маємо це зробити до 15 серпня. Надалі будемо надавати методичну підтримку для міських та районних ТВК, а коли будуть утворені сільські та селищні ТВК, то і для них. Найскладнішим та найважливішим завданням для нас буде формування виборчих округів. Ми хочемо уже починати роботу над цим, щоб на початок виборчого процесу бути готовими, а в разі неточностей оперативно вносити зміни. Відповідно до календарного плану на це в нас буде мало часу”.

Обласна ТВК знаходиться за адресою: м. Рівне, майдан Просвіти, 1, каб. 301 (приміщення Рівненської обласної державної адміністрації). Працюватиме за графіком: у робочі дні з 09-00 до 18-00.

Джерело: ОПОРА

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе наш Telegram

Діліться корисною інформацією з друзями: