fbpx

Посварилися через сміттєвий майданчик мешканці сусідніх будинків в Рівному

Діліться інформацією з друзями:

Мешканці сусідніх будинків на вулиці Євгена Коновальця жили в мирі, допоки комунальники не обладнали для них спільний критий сміттєвий майданчик. І тут все почалося! Жильці будинку №40 кинулися звертатися в усі інстанції з вимогою, щоб встановлену конструкцію змістили подалі від їхньої чотириповерхівки.

Аби залагодити конфлікт, який невпинно наближався до точки кипіння, депутат Рівнеради Михайло Жаровський зініціював зустріч мешканців обох багатоповерхівок, щоб знайти компромісний вихід з напруженої ситуації. Щоправда, згоди дійшли не відразу. Спершу (в пориві емоцій) сторони протистояння вилили одна на одну все, що накипіло на душі. Обмінялися претензіями та докорами, інколи не нехтуючи можливістю вдатися до відвертих образ. Отож, поки не випустили пари, ніхто не чув ні переконливих аргументів, ні конструктивних пропозицій, висловлених представниками міського департаменту інфраструктури, КАТП-1728 і деякими мешканцями обох будинків.


Читайте також: Уряд знижує тарифи на електроенергію для українців.


Це при тому, що конфлікт, який по суті виник на порожньому місці, виїденого яйця не вартий. Усе почалося з того, що мешканці будинку №40 попросили свого депутата Михайла Жаровського посприяти, щоб їм на місці відгородженого сміттєвого майданчика встановили критий. З подібним проханням звернувся й голова ОСББ багатоповерхівки на Коновальця, 28 Анатолій Овчинніков.

Щоб не плодити сміттєвих майданчиків на відносно невеликій площі (бо це до всього зайві незручності й працівників КАТП-1728), виконавець робіт вирішив звести один спільний для двох багатоповерхівок. Встановили його на тому ж місці, де стояв сміттєвий бачок, призначений для 40-го будинку. Така ідея сподобалася не всім. Мешканці багатоповерхівки на Коновальця, 40 обурилися, що навпроти вікон квартир тепер стоятимуть ще й не їхні контейнери. Відтак, мовляв, більше сміття – більше смороду. Тож вимагали перемістити майданчик ближче до будинку №28. Мешканці сусідньої багатоповерхівки мали свій «залізний» аргумент: сміттєвий критий майданчик розміщений на їхній прибудинковій території. Тож, якщо сусідам щось не подобається, нехай забирають свій контейнер куди хочуть.

Вгамувати пристрасті врешті-решт вдалося міському обранцю Михайлові Жаровському, який запропонував соломонове рішення:

– З будь-якої ситуації завжди є розумний вихід. І його не так складно знайти. Треба лише навчитися чути один одного, виявляти елементарне терпіння і повагу. Гадаю, найоптимальніший варіант у конкретному випадку – перенести вхід на сміттєвий майданчик, закривши його з боку будинку №40. Відтак з вікон квартири цієї багатоповерхівки вже не відкриватиметься панорама на сміттєві баки. А ще добре було б обсадити майданчик, скажімо, плющем, який би і неприємний запах приглушував, і привабливішого вигляду конструкції надав би. Тоді не треба нічого переносити і будувати додатково, бо це додаткові бюджетні гроші. Та й зайвих проблем для працівників КАТП-1728, яким через вузькі дороги, до того ж нерідко заставлені автомобілями, дедалі складніше забирати сміття, не створювало б. Нам треба вчитися жити в злагоді. Тоді й всіляких проблем стане менше.

Пропозиція депутата Рівнеради Михайла Жаровського влаштувала сторони протистояння. Відтак, на місце конфлікту запросили представника фірми-підрядника, з яким угодили всі деталі реконструкції критого сміттєвого майданчика. Отож є надія, що між мешканцями будинків, діти яких мирно граються на одному дитячому майданчику, знову запанує спокій.

Василь ГЕРУС