fbpx

Навіщо платити більше за додаткові газові платіжки?

Діліться інформацією з друзями:

Рівнерада наполягає на скасуванні додаткових газових платіжок. Споживач не повинен платити абонплату за розподіл газу, переконані депутати Рівнеради. Тому звернулися до президента, прем’єра та НКРЕ з вимогою негайно скасувати постанову нацрегулятора, яка цю плату запровадила.

Попередньо спеціальна депутатська комісія Рівнеради досліджувала, чому для рівнян ця абонплата вища, ніж для мешканців сусідніх обласних центрів.

– Плату за розподіл газу із січня 2020 року виокремили в іншу платіжку. Але, за словами експертів, її ще й збільшили на 40%, – наголосила голова депутатської комісії Людмила Туровська. – У липні ціна може зрости ще на 20%. Розцінки для регіонів різні. Якщо у Києві тариф за розподіл кубу газу становить 33 копійки, у Тернополі – 39 копійок, у Шепетівці – 67 копійок, то у Рівному – 1 гривня 20 копійок.

На сайті президента була вміщена петиція про скасування цього платежу. Вона швидко набрала необхідну для розгляду кількість голосів.



На сьогодні власниками газорозподільної системи є фізичні, юридичні особи і громада. Газовики ними лише користуються.

– Урядовці казали, що знову збираються об’єднати платіжки за газ. Але тарифи не зміняться й залишаться такими ж високими, якими є. Це неправильно. Потрібно скасувати постанову, яка ввела цю абонплату для всієї України, – наголосила депутатка.

Міський голова Володимир Хомко розповів, що спілкувався з цього приводу з керівником «Рівнегазу» Петром Дубасом. Той пояснив, що ідея таких змін – надати у майбутньому споживачам можливість обирати постачальника газу. Мовляв, це створить конкуренцію і призведе до зниження вартості доставки. А вищий тариф для мешканців області виник через велику протяжність труб на території Рівненщини.

Зрештою, депутати підтримали пропозицію комісії та проголосували за звернення щодо скасування абонплати за розподіл газу.

Марія МАТВІЙЧУК

Коментар

Маріян Года, депутат міської ради, директор ТОВ «Рівень ЛТД»:

– Це дуже незручно – дві платіжки. Ті тарифи, які пропонує «Рівнегаз» та інші облгази, дуже високі. Їхня роль – обслуговувати мережі та доставляти до споживача газ, а не торгувати ним. На ринку є ціла низка трейдерів, які купують це паливо і перепродують його. Так і має бути, бо це створює конкуренцію. Кожен намагається продати свій «товар», а споживачі залишають за собою право вибирати постачальника, виходячи з ціни та якості послуг. Промисловим підприємствам це легше робити, бо там ідеться про великі обсяги. Вони можуть самі собі обрати постачальника газу на певних умовах. Насправді виходить так, що облгази, реалізуючи паливо, диктують свої умови: висока ціна, передоплата.

Отож у нинішніх наших умовах навряд чи спрацює запропонована схема права вибору постачальника. Хоч така практика існує в цілому світі. Ти купуєш у трейдера, а роль облгазу – доставити продукт тобі. Однак, як в реальності, для прикладу, бабця із села зможе обрати собі газового трейдера, уявити важко. Тому, на мою думку, рішення про запровадження абонплати за розподіл газу передчасне.

 

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»