На заході України літо розпочнеться, але з 3 градусів тепла

Підпишіться на 7dniv.rv.ua у Google News! Тільки актуальні новини!
На більшій частині України до 4-5 червня буде прохолодна погода і рясні дощі, лише на півночі і заході – без опадів.

Про це під час пресконференції «Як вплинула холодна весна на урожай-2021?» розповіла керівник відділу агрометеорології Укргідрометцентру Тетяна Адаменко.

«Ми очікуємо формування досить малорухомого циклону над Кримом. Він буде визначати погоду в Україні декілька днів: поливати дощами південь, схід і центр України, північ і захід будуть без опадів», – сказала Адаменко.

Вона зазначила, що цей циклон визначатиме погоду до 4-5 червня. Після чого дощі мають припинитися, і на погоду в Україні почне впливати досить холодний антициклон. Тому інтенсивного наростання тепла, за словами Адаменко, не буде до 6 червня.

«Сьогодні і завтра ночі будуть прохолодними. Наприклад, у Волинській області буде від 3 до 7 градусів, для кукурудзи це малувато», – попередила вона.

Адаменко зазначила, що хоча весна 2021 року дещо неординарна, назвати її аномальною неможливо.

«Аномалія – це відхилення від норми температур до 5 градусів. А цього року лише на 1-2 градуси прохолодніше, ніж звичайно. Такі погодні умови спостерігались і у 2020, і в 2017, в 2016, у 2008 і в 2014 роках. А у 1999 році, після такого прохолодного початку весни спостерігалась одна з найсуворіших засух в історії України», – нагадала агрометеоролог.

Вона підкреслила, що наразі температурного режим близький до кліматичної норми. Заморозки не набули стихійних масштабів і шкідливого впливу, адже завдяки невеликому температурному фону не було активного розвитку рослин на полях і масового цвітіння плодових.

«Було пошкодження городини, ранніх сортів абрикосів, персиків. Однак таких масових пошкоджень, як, наприклад, у 2017 році, не було», – підсумувала Адаменко.

Зазначимо, що на правобережній Україні триває затяжна метеорологічна весна. Метеорологічне літо почалося лише на території лівобережної України: з 14 травня середньодобова температура там перетнула позначку у 15 градусів.

Джерело Укрінформ

   Приєднуйтеся до спільноти 7dniv.rv.ua 
   і новини самі знайдуть вас

Діліться корисною інформацією з друзями: