На Рівненщині волонтери-механіки переобладнують авто на «бандеромобілі»

Діліться корисною інформацією з друзями:
При цьому використовують власну розробку, яка вже довела свою ефективність у боях. «Бандеромобілем» називають пікап із кулеметом. А інженери Сергій та Олександрз Дубенщини виготовляють та встановлюють на них турелі – станки для зброї, які обертаються.

Такі «вдосконалені» машини наші військові зараз використовують у «гарячих точках» України. Про це повідомляє пресслужба Рівненської ОВА.

«Все розпочалося з прохання товариша, який зараз служить в одній із військових частин. Волонтери передали для них джип, а наші бійці захотіли його переобладнати, щоб на авто можна було встановити кулемет. Однокласник звернувся до мене як до інженера-механіка, а я почав розробляти конструкцію. При цьому враховував вид зброї, її вагу та інші параметри. Бійці випробували переобладнане авто, а потім опублікували в соцмережах допис про те, як це працює. Виявилося, що така розробка актуальна і для інших військових частин, тож почали надходити звернення», – розповідає Сергій.
Це був кінець лютого. Фірма, де на той час працював майстер, закривалася, тож він почав займатися переобладнанням звичайних авто на бойові, виготовляючи та встановлюючи турелі. Адже хотілося якось допомогти українській армії, а це було те, що потрібно. Над таким проєктом Сергій працює спільно з товаришем Олександром.
До інженерів-механіків для «оновлення» привозили різні машини і навіть бус. Загалом за три місяці вони переобладнали більше двох десятків авто.
Також майстри з Дубенщини спілкувалися з колегами з інших регіонів. Київські механіки взяли на озброєння їх модель турелі. Кажуть, авто, укомплектовані схожою розробкою, використовували у боях за столицю.
Тим часом волонтерам-механікам допомагають і місцеві мешканці – інструментами, матеріалами, коштами.
Сергій пояснює, що його розробка не є складною у технологічному плані, але при цьому вона достатньо надійна і виконує свої функції.
Місяць тому майстри з Дубенщини почали співпрацювати із волонтером зі Львова Романом Гапачилом. Він із командою започаткував ініціативу з придбання пікапів для військових, їх переобладнують під захищені джипи. Власне, турелями їх обладнують Сергій та Олександр. І після цього «бандеромобілі» їдуть на передову.
«Зараз починають надходити запити для конструкцій під різні види зброї. Але насправді щоб виготовити такі турелі, потрібно мати її чіткі параметри, потримати її в руках», – розповідає Сергій.
Каже, що є потреба у співпраці з військовими експертами. Найближчим часом планується така зустріч. Це зараз дуже доречно. Такі консультації – цінні з практичного погляду, тож майстри зацікавлені в діалозі з військовими.