fbpx
Булінг серед дітей.

На Рівненщині обговорили боротьбу з правопорушеннями, які вчинені дітьми та відносно дітей

Діліться інформацією з друзями:

На заході серед присутніх були освітяни, представник уповноваженого ВРУ з прав людини в Рівненській області, представники прокуратури, силовики, служби у справах дітей та рятувальники.

Захід відбувся під головуванням першого заступника голови Рівненської ОДА Сергія Подоліна.

«Аналізуємо причини та основні аспекти боротьби з правопорушеннями, які вчинені дітьми та відносно дітей. Ці проблеми не можна замовчувати і вирішувати самому. Освітяни повинні розуміти, що допомога має бути комплексна, а після неї обов’язково ще додається контроль та спостереження. На жаль, про булінг, порушення в інформаційному просторі, домашнє насильство та інші критичні ситуації у більшості випадків керівництво закладів освіти навіть і не знає. Вчителі та батьки першочергово намагаються самостійно вирішити проблему», – сказав Сергій Подолін.

Начальниця відділу захисту інтересів дітей та протидії домашнього насильству Рівненської обласної прокуратури Олена Ткачук зазначила, що на Рівненщині рівень вчинення насильства над дітьми зростає. Окрім того, недотримання правил дорожнього руху забрало життя понад 10 неповнолітніх. Також вона додала, що офіцер освітньої безпеки – це той важіль, який допомагає запобігти злочинам дітей та виявити домашнє насильство.

«На Рівненщині вже з початку року зафіксовано 6 випадків тілесних ушкоджень дітей та 49 випадків зникнення неповнолітніх. Також серед 11 спроб самогубства, лише 1 випадок через нерозділене кохання, а 7 – від депресивного стану. Під час воєнного стану необхідно приділяти ще більшу увагу дітям та турбуватися про їхнє ментальне здоров’я», – зауважила інспекторка Нацполіції Тетяна Михайлюк.

Під час засідання також обговорили позитивні та негативні явища у підлітковому віці, відповідальність освітян та батьків, алгоритм реагування на факти жорстокого поводження з дітьми. Окрім того, не оминули й безпекові питання, які стосуються інформаційного простору, побуту та під час навчального процесу.

Читайте також: Рівненська ОДА

Читайте також: В Рівненській міській громаді найбільше внутрішньо переміщених осіб з Донбасу