fbpx

На рівненській ТЕЦ встановлять твердопаливний котел

Це, як запевняють тепловики, допоможе налагодити подачу гарячої води в оселі містян протягом усього року.

Міська рада сьогодні на сесії підтримала рішення, яке дасть старт встановленню твердопаливного котла на міській ТЕЦ, що на вул. Кн. Володимира. Це дозволить перевести теплогенерацію з газу на тирсу.

Рішенню передувала активна дискусія за участю депутатів і громадських активістів. Зокрема, говорили про необхідність зробити всі етапи встановлення твердопаливних котлів максимально прозорими, детально інформувати населення про усі аспекти цього проекту. А також про необхідність отримання експертних висновків від лабораторного центру та екологічної інспекції.

Зрештою депутати вирішили підтримати встановлення ТПК на ТЕЦ та створили депутатську комісію, яка контролюватиме цей процес. Очолив комісію Богдан Гапяк  (на фото).

Наталя НИРКОВА

Пряма мова

Богдан ГАПЯК, голова фракції «Європейська солідарність» у міській раді:

– Ми вже стільки місяців обговорювали питання щодо встановлення в рівненських котельнях твердопаливних котлів, що просто забалакали його. Вже дійшло до того, що єдиним аргументом, чому досі нічого не вирішили, стало всім відоме: «А Баба Яга проти!»

Так, я повністю поділяю думку, що надаючи дозвіл на встановлення твердопаливних котлів, ми маємо мати гарантії: екологічні, фінансові, економічні. Так, ми мусимо бути певними, що котли не будуть забруднювати повітря. Ми маємо бути переконаними, що запуск твердопаливних котлів зменшать тарифи на тепло і гарячу воду.

Але при прийнятті цього важливого рішення ми не можемо керуватися одними тільки емоціями, або намагатися сподобатися тим людям, які виступають проти. До всього треба підходити тверезо: все прагматично зважити, проаналізувати, перевірити і зробити об’єктивні  висновки. Врешті-решт, ми змушенні шукати можливості і шляхи здешевлення послуг теплопостачання і забезпечення мешканців міста гарячою водою протягом усього року. Маємо робити все, аби позбутися залежності від російського газу: байдуже звідки він приходить – безпосередньо з Росії чи Європи.

Як на мене, депутати міської ради прийняли правильне рішення, дозволивши встановити один твердопаливний котел – у ТЕЦ на вулиці Князя Володимира. Подивимося, як він буде працювати. Якщо не будуть дотримані обумовлені екологічні та економічні вимоги, міські депутати своїм рішенням можуть повернути все назад. Тобто, змусити теплопостачальне підприємство повернутися до використання газового котла. А якщо все буде добре, то можна надати дозвіл на встановлення ще трьох твердопаливних котлів.