fbpx
Київські золоті ворота на 0 євро.

Київські Золоті ворота прикрасили сувенірну євробанкноту

Діліться інформацією з друзями:

13 січня 2024 року Національний заповідник «Софія Київська» розпочинає реалізацію нових колекційних купюр «нуль євро» із зображенням визначної пам’ятки архітектури XI століття – Золотих воріт.

Це сувенірна купюра, випуск якої започаткував у 2015 року французький бізнесмен Ричард Файл (Richard Faille). Ідею випуску банкноти «нуль євро» підтримав Національний банк Франції за згодою Європейського центрального банку (ЄЦБ). Основна філософія проєкту – підтримка туризму, популяризація найважливіших культурних та історичних пам’яток, а також сприяння збереженню та матеріальному забезпеченню європейської культурної спадщини.

Купюри мають вигляд реального євро та виготовлені за тією ж технологією, що використовується у справжніх євробанкнот (містить водяний знак, мікродрук, контрпринт, голограму, елементи захисту від ультрафіолету, має сенсорну зону для людей з вадами зору та інші елементи паперових євро).

Сувенірні купюри викликали справжній ажіотаж у колекціонерів, а їхня ціна іноді зростала від €1,5 до €900. 2019 року лише за півріччя у світі з’явилося майже 400 видів таких сувенірних бонів. Враховуючи, що випуск купюр здійснюється обмеженим, пронумерованим і точно каталогізованим накладом, фахівці передбачають постійне зростання їхньої ціни через певний час після завершення розпродажу.

Отже, нині, коли Україна прагне до об’єднання з Європою і популяризує у світі свою багатовікову історію і культуру, у Франції було виготовлено таку лімітовану колекцію євробанкнот номіналом 0 із зображенням Золотих воріт, які є однієї з найвеличніших пам’яток українського народу. У XIII столітті саме ці мури були одним із бастіонів, що стали на шляху Монголо-Татарської навали, тим самим уберігши від неї країни Європи. Примітно, що ця євробанкнота вийшла невдовзі після того, як у квітні 2022 року з’явилася купюра на тему досягнення миру в Україні.

Сувенірні банкноти мають фіолетовий відтінок, вони схожі на купюри номіналом 500 євро, а їхній розмір як у 20 євро. Ініціатором українського випуску Euro Souvenir 0 є компанія Nunofia s.r.o., яка є ексклюзивним власником ліцензії та видавцем. Старт продажів заплановано з 13 січня 2024 року. Колекційні банкноти номіналом 0 євро можна придбати в сувенірній крамничці на вході під Дзвіницею Національного заповідника «Софія Київська» (м. Київ, вул. Володимирська, 24) або замовити онлайн на офіційному сайті Софії Київської у розділі «Музейна крамничка»: https://st-sophia.org.ua/uk/muzejna-kramnichka/

Джерело: Національний заповідник «Софія Київська»

Читайте також: Уряд вирішив посилити ефект антитютюнових обмежень