Коли і кому пільги платитимуть грошима – пояснення управління соцзахисту

Діліться корисною інформацією з друзями:

Нині в Рівному майже 10 тисяч осіб користуються монетизованими пільгами з оплати житлово-комунальних послуг. Вони нараховуються управлінням праці та соціального захисту населення всім пільговикам на підставі інформації, яка знаходиться в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги.

Розрахунок пільг проводиться, виходячи з розміру знижки, на яку громадянин має право згідно із законом, кількості членів сім’ї, які мають таке право відповідно до законодавчих актів та визначені ст. 51 Бюджетного кодексу України, та з урахуванням встановлених цін/тарифів (внесків) і державних соціальних нормативів у сфері житлово-комунального обслуговування.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі

Виплата розрахованої суми пільг здійснюється у грошовій безготівковій та готівковій формі. Звертаю увагу, що пільговики, яким надається пільга у грошовій формі (готівковій чи безготівковій), зобов’язані сплачувати щомісяця вартість фактично спожитої послуги з урахуванням суми пільги, перерахованої управителям, об’єднанням, виконавцям комунальних послуг або виплаченої таким пільговикам готівкою.

Пільговики мають право у будь-який час подати заяву про перехід на готівкову форму виплати пільг.

Для цього подати до Управління праці та соціального захисту населення заяву (бланк та зразок заповнення знаходяться на сайті управління rivnesoc.gov.ua та стендах, розташованих біля приміщення) та виписку банку з реквізитами рахунку (не плутати з номером картки!), відкритого згідно зі стандартом IBAN. Виписку з номером рахунку нададуть у банку, де ви отримуєте пенсію чи соціальну допомогу. Можна також відкрити новий рахунок у банку, повідомивши працівника, що він потрібен для виплати в грошовій формі пільг на житлово-комунальні послуги чи придбання твердого палива та скрапленого газу, отримавши при цьому виписку.

У разі подання заяви пільга надається у грошовій готівковій формі шляхом перерахування коштів на рахунок пільговика, відкритий ним у банку з місяця, що настає за місяцем подання заяви.

Особи, які отримують пільгу в безготівковій грошовій формі, можуть зареєструватися в особистому кабінеті пільговика на офіційному сайті «Ощадбанку» за посиланням

https://www.oschadbank.ua/ua/sd та отримувати всю необхідну інформацію про рух коштів, а саме про: залишок пільги, розмір нарахованої пільги, перелік комунальних послуг, що сплачені за рахунок пільги (за умови надходження інформації від постачальників комунальних послуг).

Додаткову інформацію в цій сфері надають такі установи:

Підприємства-надавачі комунальних послуг – щодо спожитих послуг, нарахованих сум за послуги, розміру заборгованості (переплати).

АТ «Ощадбанк» (контакт-центр 0 800 210 800) – про перерахування банком коштів за надані пільги організаціям-надавачам комунальних послуг.

Управління праці та соціального захисту населення інформує про призначення та визначення розміру пільг.

Звертаю увагу всіх пільговиків! Для своєчасного та правильного нарахування пільг управлінню необхідна достовірна інформація щодо місця проживання пільговика, складу його сім’ї та переліку послуг, якими він реально користується. Пільговики зобов’язані повідомляти управління про зміни будь яких обставин, що впливають на надання пільг. Якщо такі зміни відбулися, повідомити про них можливо шляхом поштового відправлення або залишити заяву і відповідні документи в «карантинній» скриньці, розташованій біля приміщення управління соцзахисту.

Наталія ШИЛЯЄВА, начальник відділу персоніфікованого обліку