Каплицю в медичному центрі Рівного звільнила релігійна громада

Каплицю в Рівненському фтизіопульмонологічному медичному центрі звільнила громада УПЦ МП.

Наприкінці квітня 2023 року в парафії УПЦ МП закінчилась оренда каплиці в медичному центрі. На даний час релігійна громада покинула приміщення та забрала майно, повідомляють журналісти Суспільного. В медцентрі кажуть, що планують облаштувати місце, де могли б молитися різні релігійні конфесії. Журналістам показали, що залишилось всередині.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі Підпишись

За словами заступника директора фтизіопульмонологічного центру Валентина Кирилюка:

“Вони підписали акти прийняття-передання даного приміщення, лишили куполи. Я так і не розумію, чому вони їх не забирають”.  Священник, який тут правив сказав, що в нього рука не підіймається їх знімати.

Після закінчення договору оренди парафія не зверталася за його продовженням.

“Ми їм пропонували звернутися, бо ми самостійно не надаємо в оренду приміщення, все це відбувається з дозволу обласної ради, звичайно, це все йде через “Prozoro”. Ми їм пропонували звернутися до обласної ради, для того, щоб на конкурсній основі отримати новий договір на оренду даного приміщення”, — заступник директора фтизіопульмонологічного центру Валентин Кирилюк.

Настоятель храму отець Андрій Косік на офіційному сайті рівненської єпархії УПЦ МП заявив:

 

“Я нічого не підписував і не збираюсь це робити, бо не розумію, чому такі міри вчинені стосовно церкви в якій вісім років лунали молитви та звершувалась Літургія. Поки я за гроші жертводавців не відремонтував це приміщення, воно нікому не було потрібне. Там був безлад і “притон” для наркоманів. Ніхто не вірив, що з нього вийде храм”.

 

У медцентрі відреагували на позицію священника так:

 

“Стосовно того, що тут був якийсь притон до того часу, як це приміщення почалось використовуватись релігійною громадою, то я скажу, що ніякого притону не було. Тут була лабораторна мийка для миття лабораторного посуду. Я прикро здивований, що ми хотіли, щоб вони звідси поїхали. Ніхто нічого такого не хотів. Закінчився договір оренди, є закон, ми його не порушуємо”, — заступник директора фтизіопульмонологічного центру Валентин Кирилюк.

 

Як повідомив Валентин Кирилюк, після відкриття паліативного відділення в диспансері планують облаштувати каплицю, яка буде доступна для різних релігійних конфесій.

 

10 квітня 2023 року Рівненська обласна рада проголосувала за заборону діяльності УПЦ МП на Рівненщині та скасувала рішення депутатів 1991 та 92 років, що стосуються діяльності релігійних організацій московського патріархату. Очільник Рівненської єпархії УПЦ Пимен після цього заявив, що конфесія на таке рішення реагує негативно, водночас будуть молитись за тих, хто це приймав.

%d блогерам подобається це: