fbpx

Громадам Рівненщини роз’яснили порядок фінансування добровольчих формувань територіальної оборони

Діліться інформацією з друзями:

Представники громад Рівненщини стали учасниками інформаційної сесії на тему «Фінансування добровольчих формувань територіальної громади». Подію організували у Регіональному офісі «U-LEAD з Європою» у Рівненській області.

Ірина Кондратюк, радниця з питань муніципальних фінансів та управління, зазначила, що у Рівненській області в громадах активно створюються добровольчі формування територіальної оборони, які покликані захищати населені пункти та їхні жителі. При забезпеченні діяльності добровольчих формувань у громад виникає чимало запитань, які в основному стосуються фінансових аспектів.

З представниками рівненських громад працювала радниця з питань муніципальних фінансів та управління Регіонального офісу U-LEAD в Кіровоградській області Олена Савченко. Учасники заходу ознайомилися з нормами законодавства та прикладами місцевих програм підтримки добровольчих формувань, аналізувалися облік та списання товарно-матеріальних цінностей для підрозділів територіальної оборони.

За словами експертки, органи місцевого самоврядування  беруть участь у підготовці та виконанні завдань національного спротиву в мирний час та в особливий період, включаючи сприяння у створенні добровольчих формувань тероборони та забезпечення їх функціонування. 

«Для фінансування добровольчих формувань з дотриманням усіх законодавчих норм органу місцевого самоврядування необхідно прийняти відповідну місцеву цільову програму, яка включатиме конкретні цілі та завдання», – зазначила Олена Савченко.

Радниця презентувала учасникам заходу типові приклади назв, цілей та завдань місцевих програм, які вже прийняті та діють в низці громад України.

«Одним із завдань програми може бути сприяння покращанню матеріально-технічної бази для розміщення окремого батальйону територіальної оборони громади та навчально-матеріальної бази для підготовки окремого батальйону

територіальної оборони, шляхом надання субвенції з бюджету територіальної громади державному бюджету», – додала експертка.

Кошти з бюджету територіальної громади можуть витрачатися на забезпечення належних умов для діяльності батальйону територіальної оборони, проведення медичного обстеження членів ДФТГ, оплату послуг з тимчасового розміщення, проживання та харчування членів добровільних формувань тощо. Експертка ознайомила представників громад з особливостями фінансового забезпечення харчування підрозділів територіальної оборони та оплати комунальних послуг в закладах освіти, де розміщено підрозділи.

«Приймається місцева програма або вносяться зміни до існуючих програм на предмет забезпечення безоплатним харчуванням членів тероборони на період запровадження воєнного стану в Україні. Рішенням виконавчого комітету визначаються заклади освіти в яких буде проводитися розміщення та харчування членів ДФТГ», – розповіла Олена Савченко.

Також учасники інфосесії дізналися про процедуру передачі автотранспорту для підрозділів ДФТГ, включаючи придбання та списання пального для них. Не оминули експерти увагою питання щодо грошової допомоги сім’ям загиблих військовослужбовців. Так, виплата одноразової грошової допомоги здійснюється за рахунок коштів, передбачених у держбюджеті на відповідний рік для Міноборони, розвідувальних органів та інших центральних органів виконавчої влади, які мають у своєму підпорядкуванні військові формування. Якщо виплати будуть здійснюватися з місцевого бюджету, то орган місцевого самоврядування має прийняти відповідну програму соціального спрямування.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «ULEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. ULEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає потребам громадян, та розширює можливості громад.