fbpx

COVID-19: як захиститися від небезпечного вірусу

Діліться інформацією з друзями:

Всесвітня організація охорони здоров’я радить такі правила гігієнічного носіння масок:

  • Обережно одягніть маску, щоб вона закривала ваш рот та ніс. Закріпіть її так, щоб мінімізувати будь-який простір між маскою та обличчям.
  • Поки ви у масці, не торкайтесь її руками.
  • Якщо ви хочете зняти маску, не торкайтесь її спереду, натомість схопіть за зав’язки (резинки).
  • Якщо ви зняли маску, або торкались її руками, негайно вимийте руки з милом, або обробіть антисептиком з вмістом спирту не нижче 60%.
  • Замініть маску на чисту, коли вона стає вологою зсередини.
  • Не використовуйте одноразові маски повторно.
  • Викидайте маску в смітник з кришкою, що закривається.

Також ВООЗ підкреслює, що маски спрацюють лише у поєднанні з іншими елементами захисту, як наприклад, миття рук та соціальна дистанція.

При цьому, організація наголошує, що «тканинні маски не варто використовувати за жодних обставин».

Дослідження, які проводили на медиках, демонструють, що у випадку з тканинними масками ми лише підвищуємо свої ризики підхопити інфекцію, через погану фільтрацію таких засобів захисту, їх повторне використання та накопичення вологи.

Що ж робити, якщо ми все ж таки вимушені носити котонову чи марлеву маску?

Перш за все, позбавтесь хибного відчуття безпеки, та не зменшуйте відстань одне з одним, наголошують медики. Вони радять мити руки перед тим, як торкатись та вдягати маску. Торкайтесь лише резинок чи крайніх частин. Не зберігайте маску без чистої одноразової упаковки в кишені чи сумці. Маски пропускають вірусні частки, тому при вдиханні повітря через забруднену маску, вони зможуть потрапити в наші дихальні шляхи. І це стосується не лише коронавірусу.

Саморобну маску потрібно ретельно прати (окремо від інших речей) відразу після використання. Далі – висушити та попрасувати.

Тканинна маска може зволожуватися за 20-40 хвилин, тоді її треба змінити. Якщо ваша маска не із завушними петлями, а із зав’язками, то при зніманні слід спочатку розв’язати нижні зав’язки, а потім верхні й після цього маску зняти, – радять медики. Пам’ятайте, що тканинна маска не така надійна, як одноразова медична, тому, по можливості, все одно уникайте наближення до інших людей.

Отож не забуваймо, що масове носіння масок радять перш за все для сповільнення поширення вірусу. Чи буде цей метод ефективним – стане відомо пізніше.

Саморобні маски для населення радять, тому що респіратори та хірургічні маски в першу чергу необхідні медикам. Захисні маски, зроблені власноруч, потребують ретельного догляду та обережного носіння, інакше ми тільки підвищуємо свої ризики зараження. Найкращим захистом від коронавірусу наразі й досі вважається миття рук та соціальна дистанція.

Прислухайтеся до порад медиків та будьте здорові!

 

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»