fbpx

Громадам Рівненщини пропонують дохід на неродючих землях

Діліться інформацією з друзями:

Вирощування міскантусу та промислової коноплі може бути доволі прибутковим. Культури можна садити на маргінальних чи деградованих землях, а сівозміни такі рослини не потребують десятки років. Тим часом це і можливість розвитку як бізнесу, так і громад.

Про перспективи використання та отримання прибутку на неродючих землях йшлося під час круглого столу в Рівненській ОВА за участю представників громад Рівненського району, бізнесу та громадських об’єднань.

«Аби мати конкурентні переваги, ми повинні розвивати інші культури та переробні виробництва. Поряд із тваринництвом, промислове коноплярство може стати драйвером економічного розвитку Рівненщини. Нещодавно на території Привільненської громади стартував проєкт зі створення індустріального ЕКО-парку технічної коноплі. Планується, що там будуть розташовані переробні потужності. Нам важливо розвивати такі виробництва, адже не секрет, що найбільший ефект ми отримуємо не від сировини, а від продуктів її перероблення – кінцевих продуктів споживання», – зазначив заступник голови ОДА Ігор Тимошенко.

Під час онлайн розмови радник віце-прем’єр-міністра України з питань євроінтеграції Тарас Голуб наголосив на важливості проведення аналогічних заходів з розбудови державно-приватного партнерства як успішної основи євроінтеграційних процесів України.

Голова ради директорів громадської спілки «Асоціація розвитку льонарства і коноплярства України» Віра Ульянченко окреслила важливість відродження промислового коноплярства в Україні. Так, на сьогодні з технічної коноплі можна виготовити 200 найменувань різної продукції. Вона використовується для виробництва: тканини (наприклад, пошиття форми для військових); медичних препаратів; косметики; енергетичних технологій.

Керівники компанії з розбудови екологічного індустріального парку HEMPY UA запропонували присутнім головам громад співпрацю, у результаті якої вільні меліоровані, покинуті землі (що є на території практично кожної з ТГ) приноситимуть додаткові кошти в місцеві бюджети, поверненню у майбутньому цих територій до сільськогосподарського використання.

Рівненська ОВА

Читайте також: На Рівненщині побільшало переможців шкільних олімпіад всеукраїнського рівня