fbpx

Щоб кімнатні рослинки радували своєю красою, потрібно зовсім мало

Діліться інформацією з друзями:

Для того, щоб кімнатні рослинки радували вас красою та цвітом, потрібно не так вже й багато. Достатньо лише вчасного поливу та підгодовування.

Плюс ще один важливий момент – своєчасна зміна горщика та ґрунту. Одні потрібно пересаджувати раз на рік, інші ж можуть жити в одній і тій же «домівці» три-чотири роки. Тож як правильно пересадити вазон і коли краще це робити?

Усі вазони ростуть і поступово розгалужують свою кореневу систему. Вона поглинає з ґрунту необхідні корисні речовини. З часом кореням стає тісно в горщику. Навіть якщо домашні рослини щедро підгодовувати, але не пересаджувати роками, їх повноцінний розвиток призупиниться.

Коли варто пересадити вазон?

  • Першим сигналом до пересадки вазона є висихання ґрунту. І це не зважаючи на щедрий і частий полив. Таким чином ваш улюбленець натякає на те, що його коренева система розрослася.
  • Якщо за кореневою системою вже не видно землі. Отже, настав час підібрати ємність більших розмірів. Ще один крик про допомогу – назовні, через дренажний отвір, пробралася частина коренів.
  • Ґрунт має характерний болотний запах.
  • Рослинка має хворобливий вигляд.
  • Якщо кашпо з рослиною пошкоджене або не підходить для нормального її росту.

Якщо ви помітили одну з цих ознак, час змінювати «домівку» вашої рослинки. От тільки вазонам повинно вистачити часу, щоб добре вкоренитися до початку цвітіння. Тож, коли мова заходить про те, в яку пору року пересаджувати вазони, більшість садоводів погоджуються з тим, що ідеальний час для такої маніпуляції – весна.

Звичайно, це не пов’язано з періодом пожвавлення всіх рослин у природі, адже домашні рослинки ізольовані від світу. Але навіть у будинках вони відчувають збільшення тривалості світлового дня.

У цю пору рослини виходять зі стану спокою, коренева система посилено росте, з’являються молоді листки і пагони.

Пересадити рослинку потрібно до появи бутонів. Якщо зробити це пізніше, буде ризик пошкодження молодих пагонів. Лише ранньоквітучі види потрібно пересаджувати після цвітіння. До такої групи входять цибулинні вазони.

Пересадка рослин навесні дає їм хороший заряд для потужного зростання і розвитку в новому сезоні: з весни до осені.

Правила успішного «переселення»

Суміш для посадки краще купити в магазині. Звичайний грунт із грядки краще не брати, адже він може бути з добривом та шкідниками. Вважається, що найліпше переселяти з 16-ої до 20-ої години дня.

Перший тиждень після переселення рослинку тримайте в тіньовій стороні приміщення. Дайте час зеленому другові адаптуватися. А вже після цього поверніть горщик на звичайне місце.

Щодо поливу, то в перший тиждень його краще обмежити. Коріння, прагнучи вологи, шукатиме воду у землі. Отже, розростатиметься.

Ще один важливий аспект догляду за кімнатними рослинами незалежно від того, в яку пору року пересаджувати вазони, – підгодівля. Після переміщення у новий горщик зі свіжим ґрунтом добрив «зелені друзі» не потребують. Починати підсипати чи підливати добрива можна не раніше, ніж через 4-8 тижнів після пересадки.

Ці нескладні рекомендації стануть корисними для тих, хто піклується про свої рослинки. А вони віддячать вам за турботу красою та буйним цвітом.

Марія МАТВІЙЧУК