fbpx

Що варто знати рівнянам про живу воду – березовий сік

Діліться інформацією з друзями:

Настав короткочасний період березового соку – вітамінної бомби, яка необхідна організму після виснажливої зими в період весняного авітамінозу.

Сік берези називають живою водою. Це рідина, яка навесні випливає з дерева через надріз під дією кореневого тиску. Сезон березового соку починається з першим теплом – в українських широтах це кінець березня і початок квітня, і триватиме до появи повноцінних листочків, тобто приблизно до кінця квітня.

В чому ж користь березового соку?

Цей сік є джерелом натурального вітаміну С і вітамінів групи В. Також він містить мінеральні солі, яблучну і лимонну кислоту і ще 17 необхідних організму амінокислот, а також фітонциди, полісахариди, фруктозу, дубильні речовини і смоляні з’єднання. Березовий сік має тонізуючі і дієтичні властивості.



Це потужний засіб детоксикації організму. Він допомагає вивести з печінки і нирок солі, сечову кислоту, ліки, пісок і інші шлаки і токсини, що накопичилися в організмі, покращує і регулює обмінні процеси і підвищує імунітет. Завдяки чому можна позбутися зайвих кілограмів і навіть целюліту.

Сік нормалізує перистальтику кишківника, знімає подразнення в травній системі, сприяє загоєнню гастритів і виразки шлунка. Березовий сік особливо корисний для тих, хто взимку хворів бронхітом або запаленням легенів – він має відхаркувальні властивості і допомагає очистити бронхи і легені від слизу. Крім того, сік можна вживати як сечогінний, протизапальний, антиалергічний і регенеруючих засіб. Сік сприяє поліпшенню кровообігу.

Березовим соком варто вмиватися – він допомагає очистити пори від надлишку жиру в сальних залозах, сприяє лікуванню прищів, акне, ран та ін., А також допомагає відбілити веснянки. Покращує загальний стан шкіри. Лайфхак для жінок: заморозьте березовий сік кубиками і потім все літо вмивайтеся на здоров’я.

Все ж є і шкідливість

Березовий сік не можна вживати людям з сечокам’яною хворобою, а також з алергією на березовий пилок.

Звичайно ж, зловживати соком не варто. Дорослим можна пити до одного літра соку в день, літнім людям не більш півлітра, дітям до 12 років – не більше склянки.

Як заготовлювати сік берези

Одна береза може дати на добу до трьох літрів соку. ВАЖЛИВО: сік можна брати у дерев, діаметр стовбура яких перевищує 25-30 см. Забір соку з молодих дерев може призвести до їх загибелі. Крім того, не беріть сік у дерев, що ростуть у великих містах, поблизу автомобільних трас, промислових підприємств і навіть полів, які обробляти пестицидами. В такому випадку ви ризикуєте швидше отруїти, ніж оздоровити свій організм.

Добути березовий сік і не завдати шкоди березі, можна через невеликий отвір, яке можна під кутом (30-45 градусів) просвердлити, прорізати або вирубати на висоті півметра від землі з південного боку дерева.

Лайфхак: найзручніший інструмент для забору соку – це трубочка від медичної крапельниці. Найбільш інтенсивно сік тече з 10-00 до 18-00. Після забору соку, отвір необхідно забити колком або закрити мохом і, бажано, замазати садовим варом, щоб уникнути зараження дерева.

Що готувати: березовий квас з сухофруктами

Звичайно ж, вживати березовий сік найкраще сирим і свіжим в сезон.

ВАЖЛИВО: свіжий сік зберігає свої корисні властивості при зберіганні в прохолодному місці не більше чотирьох днів. Якщо ж вам не подобається смак – злегка підсолоджена вода – пропонуємо приготувати березовий квас з сухофруктами.

Для 12 порцій необхідно 2,5 літра березового соку і 150 г будь-яких сухофруктів.

Сухофрукти промийте, покладіть в трилітрову банку і залийте до країв банки березовим соком. Банку в два шари накрийте марлею. Поставте банку в теплому темному місці. Квас буде готовий через 10 – 14 днів.

З березового соку готують також сироп, медовуху, вино і навіть самогон.

 

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»