fbpx

Як розпізнати якісну каву: поради для кавоманів

Діліться інформацією з друзями:

Карантин загнав усіх пити каву вдома. Але давайте будемо відвертими: смакує вона не так, як у нашій улюбленій кав’ярні. У чому ж справа? Як перетворити ритуал споживання кави у себе вдома на кавову магію, щоб кава смакувала, наче у кав’ярні?

Пити каву вдома актуально зараз так само, як хештег #залишайсявдома.

Отож щоранку починаємо день з ароматної чашечки кави. Проте не задумуємось, яку каву п’ємо. Адже у цій справі повністю довіряли професіоналізму баристи і навіть не цікавилися, що в чашці.

Якщо вже кава, то – в зернах

Кава – це добре. Але як з-поміж величезного розмаїття пропозицій розрізнити хорошу каву?

Ви напевно бачили на упаковці з кавою знак 100% Арабіка. Він магічно діє на любителів кави. Але що означає цей знак? Кава має більш як сто різновидів сортів. З-поміж них два основних – арабіка і робуста. Вони дуже різні. Справжній кавоман точно відрізнить арабіку від робусти.

Та треба пам’ятати, що, купуючи таку каву в пакеті, ви купуєте кота в мішку. 100 % арабіка – ще ні про що не свідчить. А сорт який? Звідси випливає правило номер 1 – купуйте сортову арабіку в зерні.

У маркетах таку каву знайти важко. Оскільки в магазинах чи супермаркетах продають її в пакетах та ще й мелену, зазвичай не вказуючи сорту арабіки. Раджу купувати каву на вагу, або замовляти через інтернет. Якщо ж купуєте у магазині, то уважно читайте етикетку.

Оскільки сортів арабіки є понад сотня, кожен з них має свої смакові та ароматичні відмінності. Купуючи кавові зерна, ви завжди отримуєте свіжозмелену каву. Звідси випливає правило номер 2 – меліть каву безпосередньо перед заварюванням. Звичайно, купити мелену простіше, оскільки не всі мають кавомолку. Тоді варто знати, що мелену каву варто зберігати не більше тижня в герметично закритому скляному посуді або упаковці.



Краще пити сортову арабіку – моносорт

У світі існує неймовірна кількість сортів кави. Вони відрізняються за складом, смаком, ароматом. Ці якості в першу чергу залежать від типу кавових дерев та місця їх зростання.

Ось, для прикладу, латиноамериканська кава має понижену кислотність, смак горіхів, шоколаду та карамелі. Кава з Африки має більш виражену кислинку, фруктово-квіткові нотки.

Складно сказати, яка кава найкраща. Проте найпопулярніші сорти цього напою походять з батьківщини арабіки Ефіопії, а також Бразилії (Сантос), Колумбії (Супремо), Мексики (Марагоджип), Коста Ріки, Перу. Щодо робусти це – Уганда, В’єтнам.

Купуючи моносорт кави, ви дізнаєтесь, яка кава вам до смаку. І головне – спробуєте знайти так би мовити «вашу» каву. Купуючи каву у магазині чи на вагу, поцікавтеся: що за сорт, який її аромат, смак. Тож, експериментуйте. Можна навіть змішувати сорти кави і робити свій купаж. Записуйте пропорції зерна. Так ви зробите свою авторську суміш.

То все ж таки, арабіка чи робуста?

Одвічні запитання у всіх кав’ярнях. Сорти дуже різняться за своїми ароматичними та смаковими якостями, вмістом кофеїну та смаком.

Арабіка має широкий діапазон смаку: від солодкого і м’якого до різкого і терпкого. Кава арабіка в зернах має запах, який нагадує чорницю та ароматні фрукти. Діапазон смаку робусти – від нейтрального до різкого. Робуста – міцна кава. Зазвичай її більше полюбляють чоловіки і п’ють вранці, щоб швидше прокинутися.

Одна з причин, чому робуста не така смачна і ароматна, як хотілося б, – це великий вміст кофеїну. А кофеїн додає гіркого смаку, що робить каву не дуже приємною.

Як зварити каву вдома, щоб була не гіршою, як у кав’ярні, та як приготувати капучино з ніжною молочною пінкою, читайте в наступному номері газети.

З кавою по життю – Аліна БУДАФЕНКО 

 

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»