На подвір’ї музею у Рівному створять вуличну виставку-інсталяцію

Діліться корисною інформацією з друзями:

Вулична виставка-інсталяція “Місто, яке (не) пережило”присвячена пам’яті жертв Бабиного Яру відкриється на подвір’ї Рівненського обласного краєзнавчого музею.

Вулична виставка-інсталяція символізує страшну трагедію Голокосту, коли за лічені тижні був знищений цілий світ  – як в Україні, так і в інших країнах Європи. Неповторний маленький світ єврейського штетлу – самобутній, автентичний і … втрачений.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі

Світ, який не пережив 1941 рік, який залишився лише в пам’яті, а подекуди був знищений цілком.

Саме Бабин Яр для всього людства став символом трагедії Голокосту, адже саме з цього місця розпочались масове знищення євреїв. Проте в Україні чи не кожне місто, або й невелике село мали свій «Бабин Яр», так було і в Рівному.

Рівне до осені 1941 р., як і десятки інших містечок  України було штетлом – більшість тутешніх містян були євреями. Восени 1941 року євреї України, в різних містах змушені були покинути свої помешкання і вирушити в невідоме: Бабин Яр,  Богданівку, Сосонки, Богунський ліс…

Наспіх покинуті власниками будинки,  непривітна похмура осіння вулиця, силуети людей, що востаннє йдуть рідним містом – картина, яку можна було спостерігати восени 1941 року в більшості населених пунктів України.

Виставка-інсталяція “Місто, яке (не) пережило” покликана нагадати відвідувачам музею про трагічну сторінку в історії України, про людей, які назавжди полишили рідні домівки, про Катастрофу, що сталася і в нашому місті.

Ми не повернемо історії тих 1,5 мільйона євреїв України, яких убили нацисти у 1941-44 роках, але ми можемо повернути їх історії і зберегти пам’ять про них.

Відкриття вуличної виставки відбудеться на подвір’ї Рівненського обласного краєзнавчого музею 29.09.2021 року о 12:00.