fbpx

17 вересня – день в історії, звичаї та прикмети

Діліться інформацією з друзями:

Чому у Рівному вулиця носила назву – 17 вересня.

17 вересня 1939 Згідно підписаного з Німеччиною пакту Ріббентропа-Молотова під формальним приводом захисту населення Західних України та Білорусії, Червона армія перетнула польський кордон по усій його довжині від Полоцька до Кам’янця-Подільського. За неповні два тижні вона вийшла на обумовлений з Німеччиною рубіж Західний Буг — Сян: Польща, як держава, вдруге за свою історію перестала існувати. В радянських школах цей день називали днем возз’єднання західних земель України та Білорусі з центральною частиною. На честь 17 вересня називали вулиці в містах, зокрема у Рівному. На даний час ця вулиця носить ім’я В’ячеслава Чорновола.

Що не можна робити 17 вересня і як не потрапити в біду.

17 вересня церква вшановує пам’ять єпископа Вавили. Крім того, в цей день відзначається свято ікони Божої Матері “Неопалима Купина”.Перед іконою моляться воїни, які просять захисту в бою, пожежники і лікарі – при ризику отримати опіки або каліцтва від вогню.Прийнято 17 вересня ходити до церкви та помолитися, щоб позбутися від хвороби. Будь-яка людина може попросити Неопалиму Купину “спалити” його гріхи.Також 17 вересня люди обходили сінники та кілька разів протикали їх вилами. Вважалося, що таким чином можна позбутися від нечистої сили та залучити гроші.

Що не можна робити 17 вересня

Не можна 17 вересня сваритися та лаятися.

Не можна 17 вересня починати важливі справи.

Не можна дивитися на вогонь 17 вересня.

Прикмети на 17 вересня

Якщо горіхів багато, а грибів мало, то зима буде сувора та сніжна.

Якщо великі мурашині купи, то до холодної зими.

Якщо після дощу земля швидко підсохла, то чекати затяжної негоди.

Якщо день дощовий та непогожий, то осінь буде суха.

День ангела (іменини) 17 вересня святкують: Василь, Григорій, Іван, Митрофан, Михайло, Мойсей, Микола, Олександр, Олена, Павло, Петро, Степан, Федір, Юліан.