fbpx

У Держетнополітики прокоментували заяву УПЦ щодо “незаконності” експертизи Статуту цієї релігійної організації

Діліться інформацією з друзями:

У Державній службі України з етнополітики та свободи совісті зробили заяву щодо оголошення Юридичним відділом УПЦ «незаконною» релігієзнавчої експертизи Статуту про управління цієї Церкви, де доведено її церковно-канонічний зв’язок із Московським патріархатом.

Нагадаємо, експерти зробили висновки щодо канонічного зв’язку УПЦ (МП) з російською православною церквою.

У службі повідомили, що експертиза була проведена за рішенням РНБО та згідно з указом Президента.

Експертами для здійснення релігієзнавчої експертизи було обрано дослідників релігії, чию кваліфікацію переконливо доведено як їхніми науковими ступенями й вченими званнями, так і численними працями з досліджуваного питання, – наголошують у Держетнополітики.

Відповідно до Закону, до участі в релігієзнавчій експертизі було запрошено також представника релігійної організації — Української православної церкви, — щодо якої призначено цю експертизу.

Однак він відмовився і від участі в релігієзнавчій експертизі, і від можливості надати Експертній групі документи, матеріали, свідчення, думки по суті справи. Натомість висунули вимогу відвести чотирьох членів Експертної групи з семи.

Члени Експертної групи погодили висновок релігієзнавчої експертизи одностайно. Водночас вважаємо за необхідне зауважити, що Експертна група діяла неупереджено та фахово, а ДЕСС послідовно підтримує позицію свободи думки будь-якої людини, експерта зокрема, якщо така позиція узгоджується з позицією законодавства.

У разі незгоди з висновком релігієзнавчої експертизи представникам УПЦ варто було б навести аргументи та надати фактологічні підтвердження на захист власної позиції.

Заяву Юридичного відділу УПЦ про готовність Церкви захищати свій зв’язок із Московським патріархатом всіма доступними законними методами ДЕСС бере до відома.